Premiera Teatru FIKA

21 grudnia, tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się premiera spektaklu pt. „Podróż przez życie” w wykonaniu Teatru FIKA Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świerklanach


Teatr FIKA tym razem w swoim repertuarze przygotował przedstawienie bożonarodzeniowe. To historia pewnej dziewczyny –Wiktorii, która ucieka z domu podczas świąt Bożego Narodzenia. Na powrót do domu namawia ją Anioł. Ma on pewną misję do spełnienia. Pomaga Wiktorii zmienić decyzję.


- Chcieliśmy zobaczyć reakcje, emocje młodych ludzi na trudną historię dziewczyny – mówi reżyserka Bogumiła Szmidt-Kruk - Zderzenie się z prawdą i zrozumienie młodych ludzi, że każda ich decyzja ma wpływ na dalsze losy bliskich im osób.


W przedstawieniu grają młodzi aktorzy- uczniowie klas 4-7, dla których granie różnych emocji jest wyzwaniem.

Widzowie bardzo ciepło przyjęli spektakl, a ukoronowaniem ciężkiej pracy był aplauz zgromadzonej publiczności.  

Spektakl ten został pokazany podczas XVIII Przeglądu Widowisk Bożonarodzeniowych „A słowo stało się ciałem” w Chwałowicach i otrzymał tam wyróżnienie, a główna aktorka- Zuzanna Sęp nagrodę za wyjątkową rolę.

https://photos.google.com/share/AF1QipM1zgKJVASvR0nnVIIjBy5I3L3NF7VRnv21sJgA7RQWYjllH65B2uE28s0yUtXUfw?key=Q2J6cHEyd19kU2JvQTBUemF2aXBZVGd6VFJybGNB


plakatjpg