Podsumowanie konkursu plastyczno - fotograficznego "Pszczoły"

W piątek 9 czerwca w Śląskiej Galerii Malarstwa „Jan” w Jankowicach rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Pszczoły”. Organizatorzy konkursu to: Koło Pszczelarzy Świerklany, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Świerklanach oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodego pokolenia na otaczającą nas naturę. Pszczoły są dla nas bezcenne. To one w decydujący sposób wpływają na losy naszej ziemi.

Na konkurs napłynęło 200 prac plastycznych i fotograficznych. Jury w składzie Elżbieta Pierchała, Magdalena Karbasz, Adam Kozik i Janusz Rzymanek nie miało łatwego zadania. Oceniano przede wszystkim zgodność z tematem, samodzielność, pomysłowość, technikę wykonania oraz walory artystyczne.

Podczas uroczystości rozdania nagród i dyplomów laureaci i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać prelekcji o pszczołach, którą przedstawił pan Adam Kozik – prezes Koła Pszczelarzy w Świerklanach. Można było również obserwować pszczoły podczas pracy w specjalnie przywiezionym na tę okazję ulu demonstracyjnym.


Wszystkim laureatom gratulujemy.

dsc_5540jpg


dsc_5458jpg


dsc_5461jpg


dsc_5467jpg


dsc_5472jpg


dsc_5475jpg


dsc_5478jpg


dsc_5516jpg


dsc_5530jpg


dsc_5488jpg