Osiągnięcia wychowanków kół w roku szkolnym 2018/2019

OSIĄGNIĘCIA KÓŁ ZAINTERESOWAŃ POPP

II SEMESTR 2018/2019

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach” – „Na ratunek przyrodzie”

wyróżnienie

Anna Chryczyk - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc


XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne Spojrzenie”

wyróżnienie

Emilia Łuczak - Koło plastyczne przy SP w Palowicach, op. Beata Pietrek


Konkurs Plastyczny „Ludzie Ludziom Zgotowali Ten Los”

Kwalifikacja do wystawy:

Anna Chryczyk – Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc


Międzynarodowy projekt plastyczny z Łotwą – Tydzień sztuk ”EXTREME SKETCHING”

I miejsce

Wiktoria Bonk - Koło plastyczne przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, op. Ewa Bartoszek

III miejsce

Katarzyna Sitek - Koło plastyczne przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, op. Ewa Bartoszek

wyróżnienie

Wiktoria Hoffman - Koło plastyczne przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, op. Ewa Bartoszek


Głubczyckie Spotkania Chóralne „Silesia Cantat”

Nagroda „Głubczycki Anioł”

Chór GAUDEO przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegamy pożarom”

I miejsce

Zofia Stankiewicz - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

II miejsce

Adam Szymański - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

III miejsce

Dominik Steuer - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń


Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

I miejsce

Zespół ”SINGERS” – koło muzyczne przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek


Ogólnopolska Lubliniecka Wiosna Kulturalna

II miejsce

Zespół „REALISE” – Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin


Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych „Magia Tańca”

II miejsce

Zespół „REALISE” – Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin

Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Aplauz”

Wyróżnienie II stopnia

Zespół „REALISE” – Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin


Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

wyróżnienie

Michał Grzesik i Malwina Bujas – Koło ekologiczne przy SP w Jankowicach, op. Danuta Zoń


Ogólnopolski Festiwal Małych Form Tanecznych

nagroda

Duet Nicola Butyłkin i Julia Pyszny – Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin


Ogólnopolski Konkurs Tańca „Rhythm & Style – First Step”

II miejsce

Zespół REALISE – Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin


Ogólnopolski Projekt Akademia Chóralna „Śpiewająca Polska”- Konkurs Chórów

Złote Pasmo - Chór GAUDEO przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach, op. Maria Skrobol


KONKURSY WOJEWÓDZKIE

Wojewódzki Konkurs Na Małą Formę Teatralną o Charakterze Profilaktycznym „PROFORMA”

III miejsce i nagroda publiczności

Koło Teatralne „Świetlik” przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz


Wojewódzki Festiwal Teatralny Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych „PROSCENIUM”

I miejsce

Koło Teatralne „Świetlik” przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz


Wojewódzki Festiwal Artystyczny „Moja Pasja”

Grand prix

Koło Teatralne „Świetlik” przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz


Szopienicki Talent

II miejsce

Nicola Butyłkin– Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin


XXIII Wojewódzki Ekologiczny Konkurs Plastyczny „Ocalić od zapomnienia”

Nagrody

Katarzyna Sitek – Koło plastyczne przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, op. Ewa Bartoszek

Wiktoria Nieścior – Koło plastyczne przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, op. Ewa Bartoszek

Emilia Łuczak - Koło plastyczne przy SP w Palowicach, op. Beata Pietrek

Emilia Ochojska- Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

Wiktoria Pieda - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

Hanna Malczyk – Koło plastyczne przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Marta Niemyjska - Koło plastyczne przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Paulina Witek - Koło plastyczne przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach, op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2019

Nagroda Starosty Rybnickiego

Chór GAUDEO przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

Nagroda Specjalna

Jakub Paliczka - Koło muzyczne przy SP nr 2 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

Klaudyna Siwek i Anita Procek - Koło muzyczne przy ZS w Czerwionce-Leszczynach, op. Joanna Rzymanek

Nagroda I stopnia

Zespół „Leszczynki” przy SP nr 1 w Czerwionce-Leszczynach, op. Jolanta Sprus

Zespół Dzwonkowy przy SP w Przegędzy op. Katarzyna Mańka-Wałek

Milena Procek - Koło muzyczne przy SP w Gaszowicach, op. Karina Marcol

Nagroda II stopnia

Zespół „Mirabelki” grupa młodsza przy SP w Stanowicach, op. Beata Babilas

Zuzanna Smołka, Anna Niedziela i Piotr Kuczera - Koło muzyczne przy ZSP w Jejkowicach, op. Zbigniew Dobrzyński

Maja Banaś - Koło muzyczne przy SP w Jejkowicach, op. Barbara Kondrot

Jadwiga Pluta - Koło muzyczne przy SP nr 5 w Czerwionce-Leszczynach, op. Anna Jędrzejak

Zespół „Akcent” przy SP w Piecach, op. Karina Marcol

Nagroda III stopnia

Zespół Fletowy przy SP Lyskach, op. Maria Michalska

Emilia Jurko – Koło muzyczne przy SP nr 1 w Czerwionce-Leszczynach, op. Jolanta Sprus

Magdalena Hysa - Koło muzyczne przy ZS w Czerwionce-Leszczynach, op. Joanna Rzymanek

Antonina Knopek - Koło muzyczne przy SP nr 8 w Czerwionce-Leszczynach, op. Anna Jędrzejak

Milena Profaska - Koło muzyczne SP nr 8 w Czerwionce-Leszczynach, op. Anna Jędrzejak

Natalia Mańkowska - Koło muzyczne przy ZSP w Jejkowicach

Karolina Kuczera - Koło muzyczne przy SP nr 1 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

Szymon Szewczyk - Koło muzyczne przy SP nr 2 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

Wiktoria Lubszczyk - Koło muzyczne przy SP nr 1 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

Zespół „Takt” - Koło muzyczne przy SP w Gaszowicach, op. Karina Marcol

Zespół „Ensemble” - koło muzyczne przy SP w Piecach, op. Karina Marcol

Paulina Appel - Koło muzyczne przy SP w Piecach, op. Karina Marcol

Julia Wojaczek - Koło muzyczne przy SP w Gaszowicach, op. Karina Marcol

Zespół „Yao Yao” przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

Oliwia Gatner - Koło muzyczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Katarzyna Brachaczek

Julia Pyszny - Koło muzyczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Katarzyna Brachaczek


Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Symbole czystego świata”

nagroda

Wiktoria Głombica – Koło plastyczne POPP przy ZSP w Lyskach, op. Barbara Niestrój


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii

Laureat konkursu

Krzysztof Kaczmarek - koło ekologiczne przy SP w Jankowicach, op. Danuta Zoń

Finalista

Michał Grzesik – koło ekologiczne przy SP w Jankowicach, op. Danuta Zoń


Wojewódzki Festiwal Miniatur Teatralnych

II miejsce

Koło teatralne POPP przy SP nr 1 w Świerklanach, op. Bogumiła Szmidt-Kruk


Wojewódzki konkurs wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki

II miejsce

Laura Piechaczek – koło fotograficzno-filmowe przy SP w Jankowicach, op. Artur Zawiasa


Regionalny Przegląd Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza

II miejsce

Chór GAUDEO przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach, op. Maria Skrobol

III miejsce

Łukasz i Mateusz Klimczak – koło muzyczne przy SP nr 1 w Czerwionce-Leszczynach, op. Jolanta Sprus

Natalia Bernard i Wiktoria Ryszka – koło muzyczne przy SP w Stanowicach, op. Beata Babilas


Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Mały OKR”

III miejsce

Maja Sienkiewicz – Koło teatralne przy ZSP Lyski op. Renata Markiewicz


KONKURSY POWIATOWE

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Mały OKR”

I miejsce

Maja Sienkiewicz – Koło teatralne przy ZSP Lyski op. Renata Markiewicz

Jan Siemiątkowski – Koło teatralne przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

II miejsce

Daria Preiniger – Koło teatralne przy ZSP Lyski, op. Renata Markiewicz

III miejsce

Zuzanna Sęp – Koło teatralne przy SP nr 1 Świerklany op. Bogumiła Szmidt-Kruk

Milena Pasierbska – Koło teatralne przy SP Czernica, op. Aleksandra Tkocz

Wyróżnienie

Karolina Kuczera – Koło muzyczne przy SP nr 1 Świerklany op. Maria Skrobol


IX Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Z przyrodą na ty!”

I miejsce

Rozalia Gembalczyk, Krzysztof Kaczmarek i Michał Grzesik – Koło ekologiczne przy SP w Jankowicach, op. Danuta Zoń

Powiatowy Konkurs Plastyczny „W krainie krasnoludków”

II miejsce

Julia Kierszniak - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

III miejsce

Bartosz Wolny - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

wyróżnienia

Anna Steuer - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

Lena Salamon - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

Dominik Steuer - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń


Konkurs Plastyczny „Jezu Ufam Tobie”

I miejsce

Martyna Rzepka - koło plastyczne przy ZSS w Czerwionce-Leszczynach, op. Agnieszka Snopek

wyróżnienie

Jagoda Mitura – Koło plastyczne przy SP nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, op. Beata Pietrek

Amelia Wolnik - Koło plastyczne przy SP w Palowicach, op. Beata Pietrek

KONKURSY REJONOWE

Turniej „Gwiazda Cup”

III miejsce

Koło sportowe POPP przy SP nr 2 w Świerklanach, op. Sławomir Sobik

Turniej „Łączy nas piłka”

I miejsce

Koło sportowe POPP przy SP nr 2 w Świerklanach, op. Sławomir Sobik


Konkurs Piosenki Turystycznej w Knurowie

wyróżnienie

Karolina Kuczera i Wioletta Parka – Koło muzyczne przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach


Rejonowy Konkurs Plastyczny „Jajko o! zdobione! Wokół Tradycji”

I nagroda

Anna Chryczyk - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

Hanna Paszek - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

Alicja Skwara - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

II miejsce

Alicja Skowrońska - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

Oliwier Krupa - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

wyróżnienie:

Paulina Remisz - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc


Rejonowy Radliński Festiwal Najmłodszych „Mała Poleczka 2019”

II miejsce

Zespół REALISE – Koło taneczne przy ZSP w Szczerbicach, op. Marzena Butyłkin


Rejonowy Konkurs Plastyczny „Czego nie lubi książka”

II miejsce

Anna Jądro - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc


Rejonowy Konkurs Plastyczny „Portret mojej mamy”

wyróżnienie:

Maja Benek - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

Emilia Chrószcz - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc


Rejonowy Konkurs Plastyczny „Idzie wiosna”

wyróżnienie

Hanna Paszek - Koło plastyczne przy SP w Książenicach, op. Krystyna Szulc

kwalifikacja do wystawy

Hanna Kuźnik – Koło plastyczne przy SP nr 1 w Świerklanach, op. Ilona Myszka

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE I SZKOLNE

Turniej szachowy o Mistrzostwo Grupy Starszej i Młodszej

I miejsce

Dominika Wójcik – Koło szachowe przy SP w Jejkowicach, op. Ryszard Marion

Radosław Przetak - Koło szachowe przy SP w Jejkowicach, op. Ryszard Marion

II miejsce

Paweł Szuła - Koło szachowe przy SP w Jejkowicach, op. Ryszard Marion

Mateusz Owczarek - Koło szachowe przy SP w Jejkowicach, op. Ryszard Marion

III miejsce

Emanuel Ochojski - Koło szachowe przy SP w Jejkowicach, op. Ryszard Marion

Agata Pakura - Koło szachowe przy SP w Jejkowicach, op. Ryszard Marion


Konkurs plastyczny „Zaczarowana kraina baśni i legend”

III miejsce

Kasjan Podlejski - Koło plastyczne przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach, op. Ewa Bartoszek


Szkolny Konkurs Wiedzy o Europie

I miejsce

Edyta Zaborny – Koło europejskie przy SP nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, op. Małgorzata Kajtoch


Szkolny konkurs plastyczny „Tu jest nasze miejsce, tu jest nasz dom”

I miejsce

Samuel Mordeja-Pilch – Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

II miejsce

Dominik Steuer - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń

III miejsce

Kinga Kunkel - Koło plastyczne przy SP w Czernicy, op. Iwona Kwiatoń


Konkurs Wiedzy Ekologicznej

wyróżnienie

Malwina Bujas i Lena Zmarzły – Koło ekologiczne przy SP w Jankowicach, op. Danuta Zoń


Turniej charytatywny w Świerklanach

III miejsce

Koło sportowe przy SP nr 2 w Świerklanach, op. Sławomir Sobik