Osiągnięcia kół w II semestrze 2017/2018

OSIĄGNIĘCIA KÓŁ ZAINTERESOWAŃ POPP

II SEMESTR 2017/2018

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

 

Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach” – „W świecie psowatych”

Kwalifikacje do wystawy

Paulina Dąbkowska - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

Konkurs Plastyczny „Ludzie, ludziom zgotowali ten los”

Kwalifikacje do wystawy:

Alicja Skowrońska – koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Zuzanna Okoń - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

XVI Międzynarodowy Festiwal Taneczny Ballo w Żorach

II miejsce

Nicola Butyłkin i Julia Pyszny - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE

 

Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Człowiekiem jestem, nic co ludzkie nie jest mi obce”

Wyróżnienie

Klaudia Plaszczyk - koło plastyczne POPP przy SP w Palowicach op. Beata Pietrek

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z folklorem”

Wyróżnienie

Wiktoria Neumann - koło plastyczne POPP przy SP nr 8 w Czerwionce-Leszczynach op.Katarzyna Sienkan-Krząkała

 

Kwalifikacja do wystawy

Paulina Witek– koło plastyczne POPP przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach op.Katarzyna Sienkan-Krząkała

Martyna Gajek - koło plastyczne POPP przy SP nr 8 w Czerwionce-Leszczynach

op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Aleksandra Jeszka – koło plastyczne przy SP 1 w Świerklanach op. Ilona Myszka

 

Festiwal Tańca Zator 2018

I miejsce

Nicola Butyłkin i Julia Pyszny - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

III miejsce

Alicja Dziuba i Nadia Kiermasz - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Najlepsze”

II miejsce

Paulina Szczęsny - Koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce-Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Techniczny „Eko – Zabawka”

Wyróżnienie

Martyna Rzepka - Koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce-Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

 

XIX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiego „Promuj Śląsk”

II miejsce

Katarzyna Tkocz – Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

III miejsce

Jan Siemiątkowski - Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dom ”

Kwalifikacja do wystawy

Martyna Kania – koło plastyczne POPP przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach

op. Ewa Bartoszek

Alicja Szczygieł - koło plastyczne POPP przy SP nr 4 w Czerwionce-Leszczynach

op. Ewa Bartoszek

 

Ogólnopolski Beskidzki Festiwal Tańca

Nagroda

Alicja Dziuba i Nadia Kiermasz - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych „Magia Tańca”

III miejsce

Grupa Taneczna Realise – koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

XI Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Róża 2018”

Wyróżnienie II stopnia

Realise- koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

Ogólnopolski Konkurs „Mój szkolny kolega z misji”

II miejsce

Chór Gaudeo - POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Ogólnopolskie Konfrontacje Młodych Twórców

II miejsce w kategorii malarstwa

Marta Skorupa – Koło plastyczne POPP przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Ogólnopolskie Biennale Malarstwa „Niech żyje kolor”

Kwalifikacja do wystawy

Martyna Gawron – koło plastyczne POPP przy ZSP w Lyskach op. Barbara Niestrój

 

Ogólnopolski Konkurs Tańca „Rhythm & Style – First Step”

II miejsce

Realise – koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

VI Rybnicki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Przestrzeń Wyobraźni”

Wyróżnienie II stopnia

Koło Teatralne Świetlik przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

 

Ogólnopolski projekt „Akademia Chóralna” - Śpiewająca Polska

Chór GAUDEO - POPP przy SP 1i SP 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Udział w koncercie finałowym najlepszych chórów projektu Akademia Chóralna – Filharmonia Wrocławska im. W. Lutosławskiego

 

XI Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych”Świetlik”

Nagroda

Krzysztof Kaczmarek i Malwina Bujas – koło ekologiczne POPP przy SP Jankowice

op. Danuta Zoń

 

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Wyróżnienie

Magdalena Hysa – koło muzyczne POPP przy ZS w Czerwionce-Leszczynach

op. Joanna Rzymanek

KONKURSY WOJEWÓDZKIE

Międzywojewódzki Konkurs Plastyczny „Moja Sowa”

III miejsce

Emilia Holeczki – koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

XXV Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ocalić od zapomnienia”  

Nagrody

Martyna Kasprzyk – koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce-Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

Martyna Rzepka - koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce-Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

Aleksandra Jureczko - koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce-Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

Milena Klepacka – koło plastyczne POPP przy SP nr 8 w Czerwionce-Leszczynach

op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Martyna Gajek - koło plastyczne POPP przy SP nr 8 w Czerwionce-Leszczynach

op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Paulina Witek – koło plastyczne POPP przy SP nr 6 w Czerwionce-Leszczynach

op. Katarzyna Sienkan-Krząkała

Szymon Bartczak – koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Kamil Banaszkiewicz – koło plastyczne przy SP 1 w Świerklanach op. Ilona Myszka

Wernika Ledwoń - koło plastyczne przy SP 1 w Świerklanach op. Ilona Myszka

 

Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2018

Nagroda specjalna

Bartosz Łyczek POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

Zuzanna Strokosz POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

Magdalena Hysa POPP przy ZS w Czerwionce-Leszczynach op. Joanna Rzymanek

Kamil Piotrowski POPP przy ZS w Czerwionce-Leszczynach op. Joanna Rzymanek

Julia Graszka POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Zespół wokalny „Kolorowe nutki” POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Nagroda I stopnia

Zespół fletowy POPP przy SP w Lyskach op. Maria Michalska

Maja Banaś POPP przy SP w Jejkowicach op. Barbara Kondrot

Julia Wojaczek POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Julia Siwoń POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

Alicja Dziuba POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

Zuzanna Sęp POPP przy SP 1i SP 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Chór „GAUDEO” POPP przy SP 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Zespół „LESZCZYNKI” POPP przy ZS 1 w Czerwionce-Leszczynach op. Jolanta Sprus

Nagroda II stopnia

Anna Wala POPP przy SP w Czernicy op. Patrycja Czeszyk

Zuzanna Żydek POPP przy SP w Czernicy op. Patrycja Czeszyk

Zespół „Skowronki” POPP przy SP 5 w Czerwionce-Leszczynach op. Anna Jędrzejak

Zespół dzwonkowy POPP przy SP 8 w Czerwionce-Leszczynach op. Anna Jędrzejak

Paulina Łukoszek POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

Patrycja Goworowska POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

Oliwia Gatnar POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

Wiktoria Lubszczyk POPP przy SP 1 i SP 2 w Świerklanach   op. Maria Skrobol

Zespół Dzwonkowy POPP przy SP 5 w Czerwionce-Leszczynach op. Anna Jędrzejak

Kamila Heliosz POPP przy SP w Jejkowicach op. Barbara Kondrot

Karolina Mańczyk POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Zespół wokalny „Takt” POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Nagroda III stopnia

Zespół „MIRABELKI” POPP przy SP w Stanowicach op. Beata Babilas

Anna Wala POPP przy SP w Czernicy op. Patrycja Czeszyk

Zespół Fletowy POPP przy SP 8 w Czerwionce – Leszczynach op. Anna Jędrzejak

Julia Pyszny POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

Barbara Grzenia POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

Bartosz Szpek POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

Zespół wokalny „Ósemki” POPP przy SP 8 i SP 5 w Czerwionce-Leszczynach op. Anna Jędrzejak

Karolina Kuczera POPP przy SP 1 i SP 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Szymon Szewczyk POPP przy SP 1 i SP 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Patrycja Juraszek POPP przy SP 1 i SP 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Wiktoria Juraszek POPP przy SP 1 i SP 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Zespół wokalny POPP przy SP w Jejkowicach op. Barbara Kondrot

Patrycja Chentosz POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Regionalny Przegląd Pieśni "Śląskie Śpiewanie" im. prof. Adolfa Dygacza

III miejsce

Chór Gaudeo - POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Natalia Bernard i Wiktoria Ryszka - koło muzyczne POPP przy SP w Stanowicach op. Beata Babilas

Wojewódzki Konkurs Plastyczny na plakat - Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Wyróżnienie

Paulina Szczęsny - Koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce –Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

 

Konkurs Chórów Akademii Chóralnej Śpiewającej Polski Regionu Śląsk

Złote Pasmo i Wyróżnienie za emisję głosu

Chór Gaudeo - POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

VIII Regionalny Konkurs Małych Form „Teatroida”

I miejsce

Koło Teatralne Świetlik przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Wyróżnienie

Kabaret Spoko – koło teatralne POPP przy SP 1 w Świerklanach op. Bogumiła Szmidt-Kruk

VIII Spotkania Teatralne „Bez maski”

nagroda

Koło Teatralne Świetlik przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Wyróżnienie aktorskie dla Kamila Ziętka

 

Grupa teatralna FIKA ­- koło teatralne POPP przy SP 1 w Świerklanach

op. Bogumiła Szmidt – Kruk

Wyróżnienie aktorskie – Jan Popławski

 

XXI Regionalny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych”O Tort Baby Jagi”

I miejsce

Teatr „AKUKU” – koło teatralne POPP przy SP 1 w Świerklanach

 op. Bogumiła Szmidt - Kruk

 

KONKURSY POWIATOWE

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Mały OKR”

I miejsce

Nikola Marker – koło teatralne POPP przy SP w Jejkowicach op. Hanna Jakubowska

Jan Siemiątkowski – koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

II miejsce

Olga Czartoszewska - koło teatralne POPP przy SP w Jejkowicach op. Hanna Jakubowska

 Amelia Kukuczka –koło teatralne POPP przy SP Czernica op. Aleksandra Tkocz

III miejsce

Oliwia Rek - Koło teatralne POPP przy SP w Jejkowicach op. Hanna Jakubowska

 Paulina Appel – koło teatralne  POPP przy SP Czernica op. Aleksandra Tkocz

Karolina Miłota - koło teatralne  POPP przy SP Czernica op. Aleksandra Tkocz

Wyróżnienia

Kamil Zdziebczok - Koło teatralne POPP przy SP w Jejkowicach op. Hanna Jakubowska

Katarzyna Tkocz – Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Emilia Wawoczny – Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Wyróżnienie w kategorii „Poezja Śpiewana”

Karolina Kuczera - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Wioletta Parka - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

 

Powiatowy Konkurs Młodych Talentów

I miejsce i Grand Prix

Grupa taneczna Realise - POPP przy ZSP w Szczerbicach op.Marzena Butyłkin

Nicola Butyłkin i Julia Pyszny - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

 Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych

I miejsce

Zespół AD/HD – koło muzyczne POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

III miejsce

Chór Gaudeo - POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Wyróżnienie

Realise - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

Zespół Roztańczeni – koło taneczne POPP przy ZSP w Jejkowicach op. Aleksandra Wengierska

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „W krainie krasnoludków”

I miejsce

Lena Salamon – koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

III miejsce

Anna Stacha –koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Wyróżnienie

Agata Pytlik– koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Kamila Donga – koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Konkurs Plastyczny „Jezu Ufam Tobie”

I miejsce

Patrycja Zając - koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce – Leszczynach op. Agnieszka Snopek

II miejsce

Julia Przybyłek – koło plastyczne POPP przy SP nr 3 op. Beata Pietrek

Martyna Rzepka - koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce – Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

III miejsce

Anna Chryczyk – koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Wyróżnienie

Paulina Szczęsny - koło plastyczne POPP przy ZSS w Czerwionce – Leszczynach

op. Agnieszka Snopek

Martyna Skupień - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

KONKURSY REJONOWE

Rejonowy Konkurs Plastyczny „Industriada jest kobietą”

Nagroda

Maria Bartecka - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Anna Niedobecka - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Wojciech Bober - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Anna Jądro - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Emilia Antończyk - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

Rejonowy Konkurs Plastyczny „Kartka z niezapominajką”

I miejsce

Anna Jądro - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

II miejsce

Otylia Sobik - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Wyróżnienie:

Zuzanna Rzesiowska - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Julia Wuzik - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Magdalena Woźniok - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Emilia Chrószcz - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

 Radliński Festiwal Najmłodszych „Mała Poleczka 2018”

Wyróżnienie

Realise - koło taneczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Marzena Butyłkin

 

Rejonowy Konkurs Plastyczny „Portret mojej mamy”

Wyróżnienie

Mateusz Herdzina - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Hanna Paszek - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

Rejonowy Festiwal Słowa

II miejsce

Jan Siemiątkowski – Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

 

Żorski Przegląd Teatrów w Języku Polskim

I miejsce

Koło Teatralne Świetlik przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Wyróżnienia aktorskie dla Kamila Ziętka, Zuzanny Markiewicz i Joanny Jałowieckiej

 Rejonowy Konkurs Plastyczny „Idzie wiosna”

Nagroda

Wiktoria Parda –koło plastyczne POPP przy SP nr 1 w Świerklanach op. Ilona Myszka

Wyróżnienie

Maja Benek - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Mateusz Herdzina - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Piotr Mroczek - koło plastyczne POPP przy SP nr 1 w Świerklanach op. Ilona Myszka

Kacper Woryna - koło plastyczne POPP przy SP nr 1 w Świerklanach op. Ilona Myszka

Kwalifikacja do nagrody

Julia Wuzik - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

Hanna Paszek - koło plastyczne POPP przy SP w Książenicach op. Krystyna Szulc

 

Rejonowy Przegląd Teatrów Dziecięcych „Scenka”

III miejsce

Teatr FIKA – POPP przy SP 1 w Świerklanach op. Bogumiła Szmidt - Kruk

 

KONKURSY GMINNE

Gminny konkurs muzyczny Ale Talent

Nagroda

Maria Tarabura – koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Karolina Kuczera - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Wiktoria Lubszczyk - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Jakub Paliczka - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Szymon Szewczyk - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

Wyróżnienie:

Michał Sawicki - koło muzyczne POPP przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach op. Maria Skrobol

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE I SZKOLNE

 

Konkurs Plastyczny „W świecie magii ”

I miejsce

Szymon Bartczak – Koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Wyróżnienie

Dominik Steuer– Koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Mariusz Sopa– Koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Anna Stacha– Koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

Agata Pytlik– Koło plastyczne POPP przy SP w Czernicy op. Iwona Kwiatoń

 

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

I miejsce (I etap), w  finałowym wojewódzkim etapie wyróżnienie

Michalina Machulik i Malwina Bujas - koło ekologiczne POPP przy SP w Jankowicach

op. Danuta Zoń

 

Festiwal Piosenek Maryli Rodowicz

I miejsce

Zespół AD/HD – koło muzyczne POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

II miejsce

Zuzanna Strokosz - koło muzyczne POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

III miejsce

Bartosz Łyczek - koło muzyczne POPP przy SP w Piecach op. Katarzyna Brachaczek

 

Międzyszkolny Konkurs „Bajkowe obrazy i melodie”

I miejsce

Julia Graszka – koło muzyczne POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

II miejsce

Milena Procek – koło muzyczne  POPP przy SP w Gaszowicach op. Karina Marcol

Oliwia Gatnar – koło muzyczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

 

V Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

Nagroda Grand Prix

Oliwia Gatnar - Koło muzyczne POPP przy ZSP w Szczerbicach op. Katarzyna Brachaczek

 

II Żorski Przegląd Teatrów w Języku Polskim

I miejsce

Koło teatralne Świetlik POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Wyróżnienie

Kamil Ziętek – Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Zuzanna Markiewicz - Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz

Joanna Jałowiecka - Koło teatralne POPP przy ZSP w Lyskach op. Renata Markiewicz