Jasełka w Szkole Podstawowej im. H.M. Góreckiego w Czernicy

19 stycznia br. miała miejsce niecodzienna impreza. W hali sportowej przy szkole gościli seniorzy czyli babcie i dziadkowie zaproszeni przez dyrektora, nauczycieli i uczniów na jasełka pt. "Blask nad Judeą". Impreza organizowana była pod hasłem: "Dzieci – Seniorom". W programie można było zobaczyć szkolne koła zainteresowań, działające z ramienia Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Najpierw zaprezentowało się kółko taneczne Koral, które wykonało kilka tańców, wprowadzając zebranych w karnawałowy klimat.             Następnie goście mogli zobaczyć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu koła teatralnego i koła wokalnego. Treścią spektaklu była wędrówka przedstawicieli różnych stanów, wieku i zamożności do nowonarodzonego Jezuska. Przesłaniem widowiska był przekaz, że do stajenki mogą pójść wszyscy, bo Boża Dziecina czeka zarówno na biednych, jak i bogatych, zdrowych i chorych, dorosłych i dzieci, uczonych i prostych ludzi, a także na zwierzęta.

            Impreza bardzo się wszystkim podobała. Występujący zebrali gromkie brawa i podziękowania. Okazją do zaproszenia był zbliżający się Dzień Babci i Dzień Dziadka.

             Prawie cały program był przygotowany przez uczestników kół POPP działajacych przy szkole. Także koło plastyczne wspomogło imprezę i wykonało piękne dekoracje.

            Organizatorzy byli mile zaskoczeni ogromną frekwencją widzów. Publiczność dopisała, ogromna hala pękała w szwach. To sugestia, że tego typu spotkania należy powtarzać, bo jednoczą społeczność gminną i tworzą więź miedzypokoleniową.


101_5255JPG\


101_5199JPG